Krank Sensörü Temizleme 

Krank Sensörü Temizleme 

Krank Sensörü Temizleme

Başta kirlenme olmak üzere bu önemli parçanın görevini yapamadığı durumlar vardır. Genelde su ve yağ sızıntısı sebebiyle sensörler üzerinde birikintiler olur. Bu sayede sensörlerin görme kabiliyeti ortadan kalkar. Kir kaplamış bir sensörden verimlilik beklenemez. Araç bakım süreçlerine bağlı olarak zamanında ve doğru bakım çalışmaları yapılmalıdır. Bu sayede temiz sensörler ve düzenli motor çalışması söz konusu olur.
 
Krank sensörü arızası kendini bazı belirtilerle ortaya koyar. Aracı olumsuz etkileyen bu belirtiler sorunların daha çabuk ve uygun şekilde çözülmesine yardımcı olur. Arızaya bağlı olarak:
 
  • Marşa basıldığı anda aracın çalışmadığı görülür ve çalışsa da sorunlu bir çalışma ortaya çıkar.
  • Motor kontrol ünitesinde ışık yanar ve soruna işaret eder.
  • Motorun beklenmedik şekilde stop etmesi söz konusu olur.
  • Aracı sabit hızda tutmak zorlaşır ve beklenmedik yavaşlamalar görülür.
  • Rölanti çalışmasında düzensizlikler ortaya çıkar.
  • Ateşleme sorununa bağlı olarak araçta sarsıntı ve titreme yaşanır.
  • Yakıt tüketiminde artış yaşanır.
  • Egzoz subapları doğru zamanlı şekilde açılmaz.
  • Vites geçişinde zorlanmalar yaşanır ve dalgalanma sorunu ortaya çıkar.
  • Eksantrik mili hataları bu soruna eşlik eder.

Her bir belirti çok önemli olup araç üzerinde gözle görülen bir olumsuzluğa işaret eder.
 
Krank sensörü kirlenmesi bütün araçların başına gelebilecek bir durum olarak görülür. Özellikle su ve yağ sızıntılarının bu konuda sebep olduğunu söyleyebiliriz. Zamanında periyodik bakımlar yapıldığında, bu ve benzer parçaların düzenli bir şekilde gözden geçirilmesi söz konusu olmaktadır. Yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda, uzmanlar gerekli adımları atarak hızlı çözümler oluşturur. Tertip, düzen ve sağlıklı şekilde yapılan temizlik çalışmaları, krank sensörünün verimliliğine büyük destek sağlar.
 
Krank sensörü yakıtı etkiler mi sorusu sıkça sorulmaktadır. Bununla birlikte gerekli temizliğin yapılmadığı durumlarda aracın performansında düşüş gözlemlenir. Yakıt ekonomisi bu durumda bozulur ve araç sahipleri için külfetli süreçler ortaya çıkar. Araç performansı ve randımanı konusunda, özellikle uzman servisimiz ürettiği çözümlerle müşterilerinin yanında olur. Aracınızda ortaya çıkan krank sensörü arızalarında bize güvenebilirsiniz. Gerekli temizlik çalışmaları uzman kadromuzun hizmetleri ile ve modern teknolojimizin desteği ile kendini gösterecektir.
 

Krank Sensörü Temizleme
Hemen Ara Yol Tarifi
X