İntercooler Arızası

İntercooler Arızası

İntercooler Arızası

Lastik ve kauçuk özellikli hortumların aşırı sıcaklara karşı belli bir ömrü vardır. Tesisat oluşumu esnasında kelepçeler kullanılır ve sıkı bir bağlantı oluşturulur. Aşırı ısıya maruz kalan bu hortumların zamanla bozulması da kaçınılmazdır. Özellikle kelepçe bağlantı noktalarında sorunlar ortaya çıkar. Aracın ekstra soğutma sistemi tüm parçaları ile çalışır durumda olmalıdır. Hortum ve tesisatta yaşanan sorunlar sebebiyle aracın soğutulması tam olarak sağlanamaz. Radyatöre benzer petekli bir yapı ile havanın soğutulması sağlanır. Kullanım zamanına ve şartlarına bağlı olarak bu sistemin bazı noktalarında sorunlar baş gösterir. Özellikle hortum arızaları en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer alır.
 
İntercooler arızası söz konusu olduğunda turbo araçlarda sağlıklı bir hava akışı sağlanamaz. Buna bağlı olarak araçta belirgin bir performans kaybı öne çıkar. Ara soğutucu sistem takviyesi olmadan ısınan havanın tam anmamı ile soğutulması mümkün olmaz. Bu duruma bağlı olarak motor randımanı düşer ve araç olumsuz etkilenir. Sistemin çalışmasını kontrol etmek için hortum ve petek yapıyı birlikte kontrol etmek gerekir. Arızalar genelde hortum yapısında ortaya çıkar ve buna bağlı olarak petekler de üzerine düşen görevi yapamaz. Aracın soğuk hava ihtiyacı karşılanmadığı için sonraki süreçte beklenen performansa ulaşmak mümkün olmaz.
 
İntercooler arıza belirtileri içinde en çok belirgin olanı araçta görülen performans düşüklüğüdür. Burada yaşanan güç kaybı sebebiyle araçlar istenen seviyeye ulaşamaz. Arızalı yapı sayesinde motor hava akışının olumsuz bir biçimde etkilendiğini söyleyebiliriz. Performans üretme konusunda araçlar önemli sorunlar yaşar. Özellikle bu gibi durumlarda motor performansında düşüş olmasına rağmen, yakıt tüketiminde artış gözlemlenir. Aracın verimlilik ve performans kaybına ek olarak randımanının düşmesi, sürücüler üzerinde çok olumsuz etkileri yaratır. 
 
Servisimiz bu türden arızaların giderilmesinde altyapısıyla ve kadrosuyla çok bilinçli hareket eder. Sorunların tespiti ve giderilmesinde uzman kadrolarımıza her zaman güvenebilirsiniz. Büyük bir özelliğini ortaya koyduğumuz çalışmalar, aracınızın performansını kısa zamanda doğru noktaya getirecektir. Arızalı parçaların değişimi, tamir süreçleri ve yedek parça değişim çalışmaları, problemin çözümüne büyük katkı sağlayacaktır. Ekonomik, avantajlı ve güvenilir hizmetler servisimiz tarafından sunulmaktadır. Müşteri memnuniyetine önem veren servisimiz, hazırlayıp sunduğu çözümlerle size her zaman yardımcı olacaktır
 

İntercooler Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X